16 maj 2010

Kilka starszych patchworków

...żeby było bardziej kolorowo w te zzzzziiiimmmmnnnneee dni! :)

Serwetki dla kociej mamy:

Panele z kotkami kupione w patchworkowym sklepie w Holandii, szmatki na paski moje - z odzysku - trzy koszule męskie, żółta, zielona i brązowa, pocięte w paski.
Co za bezsens! Ciąć materiał na paski, żeby go potem pozszywać... w paski! :)
Serwetki mają wielkośc około 30 x 30 cm. Uszyte na prezent podchoinkowy w listopadzie 2006.

(Tu uwaga do robótkowiczek: każdą pracę należy opisać w specjalnym notesie, kiedy uszyta lub zrobiona, z czego, jakie wymiary, jakie przemyślenia przy pracy powstawały - potem dzieła idą w świat i pamięć o nich też zanika, a szkoda!)


Kotki są takie bardziej bożonarodzeniowe, ale minki maja przednie :)


A teraz kolorowe domki:


Ładnie się na ścianie prezentują:

 ...i w detalu też nieźle:


Szyłam je długo i wytrwale :) metodą PP (na papierze), zużyłam kartki ze starej książki telefonicznej - bardzo dobrze sie do tego nadawała, tylko musiałam do rysowania używać pisaka, a nie ołówka. Pocięłam mnóstwo różnych resztek, a wzór znalazłam w którymś patchworkowym czasopiśmie, ale nie pamiętam, w którym :(
Patchwork cieszy oczy mojego ojca, wisi nad jego łóżkiem. Uszyty w styczniu 2007.

 MUCHA, albo MOTYL:

Napisałam specjalnie dużymi literami, żeby było wiadomo, co to jest!


Wzór z internetu, oczywiście trochę przeze mnie przerobiony, już dawno uszyty jako oparcie pod plecy w łóżku. W środku ma jako warstwę ociepleniową pół starej kołdry. Bardzo niewygodne do prania! Ale jak się fajnie siedzi i czyta...
Jeszcze wtedy, jak szyłam, nie miałam tylu szmatek, co teraz...

3 komentarze:

  1. Twoje patchworki są bajeczne, zresztą widać że nie tylko one bo jak widzę frywolitki to podziwiam-nigdy chyba się tego nie nauczę. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kobieto Ty to masz zdrowie! Przecież to zszywanie to jakiś niemożliwy obłęd. Twoje wyroby wyglądają fantastycznie, ale ja bym się nie podjęła zszywania tych wszystkich kwadratów. Gratuluję wytrwałości:)

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...