22 lut 2011

Kolorowe kryształy - BOM cz.I

Zachęcam do szycia, jest to proste, łatwe, szybkie, kolorowe, itd, itp !
Co prawda BOM Uli Lenz zaczął się w styczniu, ale to żaden problem. Na patchworku można uszyć po dwa, trzy jednakowe kryształy różniące sie odcieniami, kolorami, jak kto woli!
Jak te kryształy wyglądają? Tutaj pokazałam styczniowy, nazwałam go co prawda gwiazdą, bo mi tak bardziej pasowało, ale w oryginale są to "Kolorowe kryształy".

Na stronie www.lenzula.com po lewej stronie szukamy "Freie Pattern", klik i na stronie, która się ukazuje jest "Pattern des Monats", klik i już widzimy, co nam Ula Lenz przygotowała na ten rok :)
Na dole tej strony mamy link do wzoru na luty ("Februar"), klik i widzimy jak wygląda blok lutowy.
Pod obrazkiem jest link do wzoru PP: ( Für den PDF-Download klicke hier) - klikamy na "hier".
Drukujemy szablon, są to dwie strony A4, na każdej są trzy trójkąty.


 Bardzo starannie wycinamy nożyczkami wszystkie sześć trójkątów i układamy na stole. Te białe paski dookoła trójkątów to są zapasy na szwy.....Myślimy, jakie kolory najlepiej by pasowały.... może tu ciemny, tu jasny a tu najjaśniejszy.... może odwrotnie.... hmmmm.... to jest bardzo trudne zadanie :))))

Jakby ktoś chciał zobaczyć gotowe kryształy styczniowe już uszyte przez innych, to tutaj jest ich ponad 40!!!
Ale piękne!

Zasada w każdym miesiącu jest taka sama: drukujemy aktualny szablon, wycinamy sześć trójkątów, dobieramy szmatki i szyjemy :)))

2 komentarze:

  1. kurcze niby łatwe, bardzo śliczne jednak mi nie wychodzi potem zszywanie poszczególnych trójkątów tak żeby szwy dobrze do siebie pasowały - kurde może to kwestia praktyki?? może trzeba po prostu próbować??

    OdpowiedzUsuń
  2. madziula - to kwestia po pierwsze cierpliwosci, po drugie cierpliwosci i po trzecie... patrz wyzej :))))

    Wstawie zdjecia, jak dopasowac do zszywania, troche praktyki i musi wyjsc. Ale nie ma sily, nigdy nie uszyje sie bez paru niescislosci!

    No chyba, ze sie jest japonka, one to potrafia :)

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...