22 lut 2011

...wróciłam....

... Miałam bardzo ciężkie trzy miesiące, nie miałam ani czasu, ani tym bardziej głowy do pisania, do szycia i do życia...

Żeby jakoś przyzwyczaić się do mojego bloga, zacznę wykładem o "pozyskiwaniu" materiałów na patchworki :)

Jak już wcześniej pisałam, zaopatruję się w materiały na patchworki głównie w "szmateksach". Jest to po pierwsze ekologiczne, po drugie tanie, a po trzecie i najważniejsze - takich kolorów, różnorodności wzorów nie znajdziemy w normalnym materiałowym sklepie. Wybieram oczywiście rzeczy nie zniszczone, nie wypłowiałe, bawełniane, zarówno kolorowe, jak i jednobarwne. Mogą to być spódniczki i bluzeczki dziecięce, bluzki damskie, spódnice damskie, a najwięcej materiału świetnej jakości dają męskie koszule!
W domu najpierw oczywiście pralka, suszenie, a potem żmudne wycinanie wzdłuż szwów.Kiedyś zważyłam przed i po krojeniu i wyszło mi, że odpada mniej więcej 10% wagi pierwotnej. No i zostają jeszcze guziki, z którymi nie wiem co robić :)))

Nie gardzę też rzeczami wyrzucanymi z szaf przez znajomych, oczywiście tylko bawełna i tylko w dobrym stanie!

3 komentarze:

  1. ja też w szmateksach trafiam fajne rzeczy :) A co do męskich koszul to kilkukrotnie stojąc już z nożycami nad wypraną koszulą zmieniałam zdanie i stawała się częścią mojej lub męża garderoby :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja w ten sposób zaczęłam pozyskiwać nasze koszule, które już nie nadają się do noszenia - bo coś przetarte etc. Ale nie wycinam tylko rozpruwam. Mnóstwo pracy, dłubania, dla tego półcentymetrowego nakładu, żeby nic się nie zmarnowało... Na razie nie mam jeszcze koncepcji co dokładnie będę z stym robić, oprócz samego zbierania kolejnych szmatek, rzecz jasna :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Anonimowy - nie oplaca sie rozpruwac, za duzo roboty a za maly zysk. Te zagiecia na szwy zle sie rozprasowuja, zostaja potem i kluja w oczy, a dziurki po np guzikach tez sa nie do rozprasowania. Tnij starannie przy szwach! :)))

    OdpowiedzUsuń

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...